Berberyna 99% 400 mg x 60 vege caps

berberyna 99% 400mg

Berberyna 99% 400 mg x 60 vege caps

Bezpłatna dostawa już od 199zł

59,90 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 5 punktów lojalnościowych.


Berberyna to substancja pochodzenia naturalnego znana w medycynie ludowej i lecznictwie od setek lat. Pozyskiwany z berberysu zwyczajnego alkaloid wykazuje silne właściwości przeciwutleniające, antybakteryjne i antydepresyjne. Dodatkowo stwierdzono również, że berberyna pozwala na obniżenie nie tylko poziomu cholesterolu, ale również ciśnienia tętniczego.

Rośliny zawierające berberynę używane były zarówno na Bliskim, jak i Dalekim Wschodzie, ale szczególnie popularne były w ludowej medycynie chińskiej. Wtedy były głównie podawane w przypadku wszelkich przypadłości związanych z układem pokarmowym - niestrawności, zaburzenia w funkcjonowaniu jelit, czy kłopotów z żołądkiem. Co ciekawe, berberyna była również używana jako barwnik - stosowano ją do uzyskania żółtego koloru.

Berberyna - właściwości

Berberyna to alkaloid należący do tej samej grupy związków chemicznych, w których znajdują się, chociażby morfina, czy kodeina, czyli substancje o właściwościach przeciwbólowych i przeciwbiegunkowe. Berberyna ma jednak znacznie więcej zalet, które w szczególności powinny zainteresować osoby zmagające się z cukrzycą, a także osoby z nadwagą i chorobami serca.

Berberyna wpływa korzystnie na poziom glukozy we krwi i pod tym względem ma działanie podobne do insuliny. Obniża również poziom cholesterolu i trójglicerydów. Przy okazji ma wpływ na działanie hormonów odpowiedzialnych za odkładanie tłuszczu. To oznacza, że w dłuższej perspektywie suplementacja berberyny może okazać się pomocna w leczeniu otyłości i realnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego. Obniża się też szansa na wystąpienie zawału, czy udaru.

Wykorzystanie berberyny

Berberyna to również środek o silnym działaniu przeciwzapalnym. Właściwości antyoksydacyjne podnoszą odporność organizmu, co objawia się mniejszą ilością infekcji, szczególnie górnych dróg oddechowych, ale nie tylko. Co istotne, berberyna  wykazuje również działanie antynowotworowe - hamuje wzrost nowych komórek rakowych i przerzuty na inne organy.

Warto również wspomnieć o wpływie berberyny na układ nerwowy. Substancja wykazuje działanie antydepresyjne, a dodatkowo zdaje się wykazywać pozytywny wpływ na leczenie chorób neurodegeneracyjnych. Szczególnie dobre rezultaty odnotowuje się w przypadku choroby Alzeheimera.

Berberyna - przeciwwskazania

Berberyna ogólnie uznana jest za środek bezpieczny i nie ma większych przeciwwskazań co do jej stosowania. Wyjątkiem są kobiety w ciąży (możliwe wywołanie skurczy macicy). Prócz tego nie powinno podawać się berberyny noworodkom z żółtaczką, ze względu na zwiększenie uwalnia bilirubiny.

Skład:

Ekstrakt z korzenia berberysu (Berberis Aristata) standaryzowany na 99% siarczanu berberyny, otoczka kapsułki (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza)

Zawartość: 60 kaps.

Składniki 1 kapsułka
Ekstrakt z korzenia berberysu 400 mg

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania: 1 kapsułka w trakcie posiłku.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Producent: Medicaline

Dystrybucja: Naturalnie Zdrowe Barbara Bućko

E1990

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło